۱۳۸۸ شهریور ۲۴, سه‌شنبه

[24] - یک پست در پنج شماره

- این شهر گرامی از همه ی دنیا دور است. هرجایی به غیر از ییلاقات اطراف بخواهی بروی کلی باید در راه باشی. برای همین سفر اجباری شمال، من طی سه روز سی ساعت در اتوبوس بودم.

- پوستر پیج یکی از قدیمی ترین سایتهایی است که به طراحی گرافیک می پردازد. با اینکه یک سالی بیشتر می شود که طراحی گرافیک را کنار گذاشته ام، هر از گاهی سری می زنم و نمونه های گرافیک دیزاین سایت را دانلود می کنم. رنه ونر همین اواخر تهران بود. کنار حـ ـداد عـ ـادل ایستاد و جوایز یک فستیوالی که یادم نیست را به طراحان برگزیده اهدا کرد. گویا در جریان این سفر ( یا سفرهای گذشته ) مجموعه ای جمع کرده است از دیزاین های طراحی گرافیکی که در تهران به چشم می خورد. عکسها را که می دیدم فرصتی پیدا کردم که از بیرون به فرهنگ خودمان نگاهی بیندازم. به نظرم توی گلوی مدرنیته گیر کرده ایم.

- دفاعیات مفصلی از نقش نگرش پست مدرنیسم در هنر دارم. اما این نکته را لازم است یاد آوری کنم که گرایشات پست مدرن در رویکردهای سیاسی و اجتماعی بسیار چیز دهشتناکی است. در این شرایط بی طرفی و نسبیت گرایی افراطی بلای جانمان خواهد شد. از من گفتن بود.

- این گروه موزیک را جدیدا کشف کرده ام و گوش دادنش را توصیه می کنم.

- ( من را چه به نوشتن درباره ی روشنفکری دینی، سکولاریسم و غیره. یک پاراگراف نوشتم، خودم چهار تا برداشت دیگر کردم. این از من که نویسنده ام، چه برسد به مخاطب بیچاره. خلاصه اینکه این قسمت از پست حذف شد.)

- این خوب است که ما حرکت بعدی طرف مقابل را می توانیم تشخیص بدهیم، اما آیا این باعث خواهد شد که دیگر آن کار انجام نگیرد؟ یاد آوری می کنم چند ماهی است مرزهای وقاحت جا به جا شده است.

3 comments:

علیرضا کیانی گفت...

با درود.
1-از اینکه شما هم ورود پست مدرنیسم به عرصه ی سیاست را دهشتناک می دانید و در عین حال از گرایشات پست مدرن در هنر، دفاع می کنید، خوشحالم. اصلا انگار این بند را با الهام از رورتی نوشته اید.
2-راستی، عرض ما چه شد؟

محمدرضا گفت...

سلام
* آن شهر گرامی جاهای خوبی هم دارد دور هم نیست شما خودتان دورید! امام هشتم را بی خودی غریب کش که نکردید!
* واقعا عکاس تیزهوشی بوده! موافقم اما مدرنیته هم در گلوی ما گیر کرده! کلا جنس ناهنجاری هستیم ما ایرانیها به قول شما مشهدی ها جواد Jevaad!
* پست مدرنیسم خوشبختانه در سیاست عملی وارد نشده. یعنی مطابق اصول نداشته اش! نمی تواند وارد شود.
* سوگواران تو امروز خموشند همه / که دهانهای وقاحت به خروشند همه

یه نقطه‌ای گفت...

آره خوبه ! من دوست دارم حرکت بعدی رو بدونم . باعث نمی‌شه حرکت انجام نشه ولی باعث می‌شه من بدونم باید چی‌کار کنم .
راستی مشهد شهر فوق‌العاده بی‌ریختی است !

ارسال یک نظر